Léčitelé hodně diskutované téma

 Mají spoustu zastánců i odpůrců. Je ale třeba, pochopit podstatu proč jsem vlastně onemocněl, teprve pak mám šanci se uzdravit. Pokud si tohle neuvědomuji a přistupuji k nemoci jako k čemusi co jsem získal nějakým nedopatřením a honem mě z toho vytáhněte - ať už lékaři nebo léčitelé, zaplatím vám a vy dělejte, co umíte, uzdravte mě, pak nemám šanci.

Zdraví si nelze koupit

Pokud vám někdo nabídne, že vás zcela uzdraví bez vašeho vlastního přičinění je to nesmysl. Nikdo za vás nevyřeší váš život, podněty které vedly k tomu, proč se nemoc projevila. Lze odstranit již vzniklý důsledek, což znamená nemoc, ale pokud se neodstraní příčina, která k tomu vedla, důsledek se projeví znovu na tom samém místě, nebo někde jinde.

Zázračným léčitelem je samo maše tělo se svou samouzdravovací schopností

Na léčitelích je, tento samouzdravovací mechanismus spustit a umět poradit proč k tomu došlo. Tohle je podstatou skutečného léčitelství.  Člověk, který má nevyřešený život, žije v neustálých obavách, je nespokojený apod. nedbá, varovných signálů svého těla nemůže očekávat, že zajde za léčitelem, který za něj vše vyřeší a má vystaráno.