ZÁZVOR

   Jste unavení a otrávení? Vyzkoušejte zázvor, kterému naši předci přičítali bezmála čarovnou moc!

   Pokud chcete vyzkoušet i něco jiného, než produkty farmaceutického průmyslu, zajděte do zelinářství a kupte si čerstvý zázvor!

   Všichni ho známe jako koření ve vánočním cukroví či mase, případně v limonádách a pivu. Málokdo však ví, že zázvor má také skvělé léčivé účinky-pomáhá proti astmatu, vysokému tlaku, jaterním chorobám a mnoha dalším neduhům. Američtí vědci dokonce nedávno přišli s tím, že dokáže léčit nebo zpomalit i některé druhy rakovin, zejména rakovinu vaječníků a slinivky.

   Proti bacilům bychom jen těžko hledali podobně účinný přírodní prostředek. Pro čerstvý zázvorový oddenek byste se měli vypravit hned, jakmile pocítíte nepříjemné pálení v krku či nose, nebo Vás roztřese zimnice.

   Pokud je Vám chladno a přitom z Vás lije studený pot, zázvor Vás příjemně zahřeje, ale současně srazí horečku. Pomůže zlikvidovat zánět v krku, vyčistí tělo od jedů, zlepší zažívání, dodá energii i chuť k jídlu. Takže hurá pro zázvor a hned vyzkoušejte náš recept na báječný zázvorový čaj!

ZÁZVOROVÝ ČAJ

Do litru vroucí vody přidejte lžičku nastrouhaného zázvoru (lze i více-s množstvím stoupá lečivý účinek), kousek skořice a tři hřebíčky a pět minut vařte. Pak vyndejte koření a nechejte mírně vychladnout. Podle chuti přidejte med a citron.

TOHLE ZÁZVOR UMÍ

  • Dezinfikuje, likviduje záněty a horečku
  • Tlumí nevolnosti, zažívací obtíže, bolesti hlavy, nervozitu
  • Pomáhá proti astmatu, vysokému tlaku, nemocem jater a údajnětaké proti rakovině vaječníků a slinivky
  • Žvýkání čerstvého zázvoru tiší bolest zubů
  • Zázvorové koupele a čaj pomáhají při chřipce, nachlazení i alergiích